branie udziału w konkursach jubilerskich to nasze wielkie hobby. Uwielbiamy móc bezkarnie popuścić wodze fantazji…! Zapraszamy Cię zatem do podróży po kalendarium naszych osiągnięć.

2017, październik

Paweł Rojewski: konkursy jubilerskie to dla mnie swego rodzaju odskocznia od codziennej pracy. Dlaczego, spytacie? Przecież na co dzień zajmuję się robieniem biżuterii! Otóż, tworząc biżuterię dla klienta działam w pewnych ramach. w końcu to klient zamawia, a ja mam stworzyć i dostarczyć produkt, zgodny z ustalonym wspólnie projektem. W konkursach czuję się po prostu wolny.  Bardzo lubię ten moment, kiedy ogłaszany zostaje temat i z córką rozpoczynamy burzę mózgów. Ogranicza nas wtedy jedynie wyobraźnia. No i może jeszcze czas, którego w naszej pracy, jest zawsze za mało! Rok 2017 był dla mnie wyjątkowy. Zaraz przekonacie się dlaczego. zacznijmy od tego, że w październiku zająłem pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie „Złoto i srebro w rzemiośle 2017”. Moja Praca pt. „Rozkwit” podbiła serca jurorów. 

„Rozkwit” to komplet dwóch pierścionków: Pączka oraz Pełnego kwiatu. Do jego wykonania użyto złota próby 585, a wykorzystane kamienie szlachetne to topaz herbaciany, brylanty, szmaragdy. Praca została wystawiona do kupna i jest do obejrzenia w Warszawskiej pracowni.

2017, marzec

Paweł Rojewski: Kilka miesięcy wcześniej, W marcu, w Gdańskim konkursie „Bursztynowe rzemiosło 2017” zająłem pierwsze i drugie miejsce pracami „Duety” i „Pod koroną”. Tematem konkursu był „Herb Gdańska”. Jak ja się świetnie bawiłem tworząc te prace! Twórcza wena nie chciała mnie opuścić i kiedy skończyłem robić wisiorek “Pod koroną”, wpadłem na pomysł pierścieni składających się na herb gdańska. Długo nie mogłem się zdecydować, którą z prac wysłać na konkurs, aż córka podpowiedziała mi rozwiązanie, na które sam bym nie wpadł “Tato, wyślij obie ;)”. 

Praca „Duety” to dwa pierścienie, na których, po złożeniu ich razem, widnieje herb Gdańska. Wykonane są ze srebra, złota i bursztynu.

Praca „Pod koroną”
Wisior wykonany ze złota i bursztynu. Kula zewnętrzna wykonana została z jasnego, ręcznie wyrzeźbionego bursztynu, zaś w środku znajduje się druga kula, wykonana z czystego złota, pokryta emalią. Na jej powierzchni widnieją dwa białe krzyże na czerwonym tle. Zwieńczeniem całości jest złota korona, ozdobiona brylantami. Całość wykonana jest ręcznie, przy użyciu tradycyjnych technik złotniczych.


Prace „Duety” i „Pod koroną” można było na żywo oglądać w Muzeum Bursztynu w Gdańsku, do 15 października 2017 roku. 

2016, listopad

Paulina rojewska: W listopadzie namówiłam tatę, żebyśmy spróbowali naszych sił na arenie międzynarodowej. Mimo początkowych oporów z jego strony postawiłam na swoim i wysłałam pracę jego autorstwa na konkurs w Hongkongu. Nie wygraliśmy, ale… “Jajeczko” zakwalifikowało się do pierwszej dwudziestki spośród ponad 400 prac największych światowych artystów!

2016, październik

Paweł rojewski: Konkurs „Złoto i srebro w rzemiośle 2016”. Pracą  „W pryzmacie” wywalczyłem drugie miejsce.  Jest to naszyjnik, z którego jestem naprawdę dumny. Ostatnio nawet zdecydowałem się nieco odświeżyć jego design i wystawić na sprzedaż. Zatem zainteresowanych serdecznie zapraszam do naszej pracowni.

Naszyjnik wykonany jest z białego i żółtego złota p. 585 i wysadzany białymi i niebieskimi diamentami. Na uwagę zasługuje wierzchnia warstwa będąca precyzyjnie oszlifowanym cytrynem, który dzięki swojej przezroczystej powierzchni działa jako pryzmat i uwydatnia kunszt wykonania wewnętrznego elementu – zakucia kamieni i grawerunku. Po obu stronach cytrynu znajdują się złote okręgi wysadzane szafirami, zakutymi w stylu micropave, a całość dopełnia łańcuszek z żółtego złota.

2016, październik

Paulina Rojewska: „Okulary” mojego autorstwa w tym samym konkursie zdobywają wyróżnienie. Pamiętam, że Tematem konkursu było “Złoto i srebro przez pryzmat art deco”. Nie wiem czemu, ale od razu pomyślałam o okularach!

do ich wykonania użyłam złota, srebra oraz kamieni szlachetnych takich jak: topazy, szafiry oraz cyjanity.

2016, lipiec

Paulina Rojewska: W lipcu 2016 roku przystąpiłam do egzaminu czeladniczego i zdałam na piątkę!

2016, marzec

Paweł Rojewski: W konkursie „Bursztynowe rzemiosło 2016” zająłem pierwsze miejsce. Tematem konkursu była „Biżuteria bursztynowego szlaku”. Pracy nadałem tytuł „Jajeczko”.

Wisior w kształcie jajeczka wykonany ze srebra o próbie 999, pokryty emalią piecową w dwóch kolorach: niebieskim i zielonym. Pod emalią jest gilosz, ręcznie wykonane zdobienie powierzchni. Zawieszka i zakończenia wykonane ze złota próby 585. W jajeczku oprawionych jest 125 brylantów i 4 rubiny. Drugim elementem wisiorka jest skorupka bursztynowa oprawiona w białe złoto próby 585 z brylantami w liczbie 58 sztuk.

2015, Październik

Paulina rojewska: Pierwszy konkurs, w którym wzięłam udział! Zajęłam w nim Drugie miejsce. Był to konkurs „Złoto i srebro w rzemiośle 2015”, a jego tematem była „Dżungla miejska”. pracę nazwałam bardzo oryginalnie bo… „Zebra dla pieszych”!

Wisior wykonany ze srebra Ag 925, pokryty emalią piecową.