01

Kim jesteśmy?

Nasza pracownia to rodzinna kolaboracja ojca i córek. Została założona w 1997 roku, lecz jej korzeni należy szukać w 1989, kiedy to Paweł Rojewski rozpoczął pracę w zawodzie złotnika. Od tamtego momentu wiedział, że to jest TO. Po latach pracy dla innych firm postanowił zacząć działać na własną rękę. Z zeszytem pełnym własnych wzorów i głową pełną pomysłów założył swoją pracownię, w której wykonywał autorską biżuterię. Przez lata doskonalił rzemiosło, aż w 2011 roku otrzymał oficjalny tytuł Mistrza. 

W 2013 roku, ku wielkiej radości Mistrza Pawła Rojewskiego, do pracowni dołączyła jego starsza córka – Paulina i tak powstała dzisiejsza pracownia złotnicza “Rojewscy Biżuteria”. Jej upór, praca, zaangażowanie i pasja poskutkowały zdobyciem tytułu Złotnika Jubilera już w 2016 roku. 

Nieprzerwanie od tamtego czasu wykonują razem biżuterię, zachwycają się kamieniami i każdy dzień spędzają oddając się swojej największej pasji, bo kochają to, co robią.

Mistrz Paweł i Paulina są czynnymi członkami Cechu Złotników, Zegarmistrzów, Optyków, Grawerów i Brązowników m.st. Warszawy, w którym Paweł Rojewski obecnie pełni funkcję Podstarszego. Paulina należy również do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich, w którym odbyła wiele kursów doszkalających, między innymi z oceny pereł, diamentów i szmaragdów.

Jesteśmy przekonani, że biżuteria robiona ręcznie, wykonywana z pasją i miłością do rzemiosła, ma duszę i serce. To ona wyraża osobowość właściciela, silne i piękne uczucia obdarowującego, to ją przekazuje się z pokolenia na pokolenie. Każda sztuka, która wychodzi z naszej pracowni jest jedyna, wyjątkowa i unikatowa. Taką właśnie biżuterię chcemy i kochamy tworzyć.

Rodzinny duet

PawełRojewski

Paweł Rojewski

Mistrz Złotnik Jubiler
PaulinaRojewska

Paulina Rojewska

Złotnik Jubiler

02

Nasza jakość

Biżuterię w naszej pracowni wykonujemy od początku do końca ręcznie. Możemy poszczycić się wysokimi umiejętnościami i znajomością skomplikowanych technik rzemieślniczych. Jednocześnie nie osiadamy na laurach i cały czas kształcimy się w nowych technikach i zdobywamy wiedzę gemmologiczną oraz antykwaryczną na kursach w Polsce i Europie. Jesteśmy wielokrotnymi laureatami w licznych ogólnopolskich konkursach jubilerskich oraz członkami wystaw na terenie całej Polski (więcej przeczytacie o tym w zakładce Nasze osiągnięcia).

Do wyrobu biżuterii używamy tylko szlachetnych metali, takich jak srebro, złoto i platyna. Starannie selekcjonujemy kamienie szlachetne, tak by były jak najwyższej jakości. Współpracujemy z najlepszymi gemmologami w Polsce, dzięki czemu mamy pewność, że żaden klejnot państwa nie zawiedzie. Nasze diamenty są wysokiej jakości (w naszej pracowni nie używamy diamentów o barwie niższej niż G i czystości niższej niż VS2), o zawsze idealnych proporcjach, certyfikowane w instytutach gemmologicznych, takich jak HRD czy GIA.